Yazı kategorisi: Genel, Ramazan

Yetişkinler İçin Ramazan Günlükleri

Bir önceki yazımda payşatığım “Ramazan Günlüğü 2020” ilkokul ve ortaokul ayrıca ebeveynlerin desteğiyle okulöncesi yaş grubuna hitap ediyordu. Lise birinci sınıftaki oğlum bana da bir günlük hazırlasak deyince, bu fikirler oluştu.

Günlüğün içeriğini kendisinin hazırlayacağı, her gün ayet, hadis ve dua araştırıp Ramazanı daha verimli geçirerek kişisel gelişimine de faydalı olacak bir tasarım yaptım. İlk tasarım renkli ve tabiri caizse dallı çiçekli oldu 🙂 Bunu kullanırım zarar yok demesine rağmen daha genç işi başka bir günlük de tasarladım. Dilediğinizi indirip çıktı alabilirsiniz inşaallah.

Gençler için hazırladığım günlüğün iç sayfalarını çıkararak daha az sayfalı mini günlük halini de ekledim.

Şimdi günlüklerin içeriklerinden biraz bahsedeyim:

İki günlük için de ramazan takvimi mevcut.

“Ramazandan önce ben” sayfasını hazırlamamdaki amaç, bu aya girmeden önce bedenen ve ruhen durumuma değinerek ayın sonunda Ramazanın bana kattıklarını değerlendirebilmek inşaallah.

Ramazana girmeden önce bu ay boyunca yapmayı tasarladıklarım, hedeflerim için bir sayfa…

Ramazana girmeden önce yapılacaklar..

Günlüğün ana sayfasında her gün bir ayet, hadis ve dua, günün hedefleri ve notlar yazmak için başlıklar…

Ayrıca her günün arkasında, hatıra mahiyetinde yaşadıklarımızı, güzel söz, şiir, hikaye vs yazılabilecek boş bir sayfa ekledim. Evde geçirdiğimiz bu süreç inşaallah sadece bu Ramazanla sınırlı kalır ve bir daha böyle sıkıntılar yaşamayız. Bu nedenle de bu Ramazan şimdiye kadar geçirdiklerimizden oldukça farklı olacak gibi..Allah hayrılısıyla geçirmeyi, selametle bayrama erişmeyi nasip etsin.

Üzerinde değişiklik yapılmasına, izinsiz çoğaltılarak ticari kazanç sağlanmasına rızam yoktur. Ayrıca indirip kullananlardan sayfamı ve etkinlikleri, çevresine sosyal medya ve diğer vasıtalarla duyurarak beni hayır için yaptığım bu çalışmalarımda desteklemelerini rica ediyorum.

PDF İndirme Linki:

Dosya büyük olduğu için indirmekte zorlananlar olmuş, bu nedenle aynı günlüğü iki parça olarak tekrar yüklüyorum.

Yetişkinler İçin Ramazan Günlükleri” için 4 yorum

  1. Hocam öncelikle ellerinize sağlık gerçekten mükemmel bir çalışma olmuş.Ben ihl meslek dersleri öğretmeniyim izniniz olursa gençler için hazırlamış olduğunuz günlüğü öğrencilerimle paylaşmak istiyorum fakat sayfa sayısı biraz fazla bazı sayfaları çıkartmak istiyorum,en güzel günlüğü yapan öğrenciye ödül olarak günlüğünü çıkartacağız çünkü. Emeğe karşı saygısızlık olarak algılamazsanız müsade ederseniz çalışmanızı biraz küçülterek paylaşmak isterim.

    1. Merhaba, teşekkür ederim, beğenmenize sevindim. Elbette, çok memnun olurum ben de bir İHL mezunu ve öğretmen olarak da İHL’nde çalışmış biri olarak çalışmalarımın öğrencilerinizin tarafından kullanılması beni çok mutlu eder. Başka bir öğretmen arkadaşın da isteğiyle bu günlüğün ekstra sayfalarını alarak mini halini de paylaştım. Onu indirip kullanabilirsiniz inşaallah.

  2. calismalarinizi akord seklinde cikis almaktayim – gercekten okadar ince ve detayci bir sekilde düsünülmüs Cocuklarimiza dinimizi sevdirme adina muhtesem calismalari bizimle, hemde ücretsiz paylasmaktasiniz – Rabbül Alemin ebeden razi olsun sizi ve yavrularinizi O’na layik kul ve Efendimize layik ümmet eglesin – dünyada ahiretde mutlus mesud bahtiyar eglesin! Cevremdeki herkese bu calismalrinizi duyurdum özellikle RAMAZAN GÜNLÜGÜNÜZÜ – kendim icin ve iki yavrum icin cikislari aldim – hepsi birbirinden güzel! Süslemelri, takip cizelgelrini v.s. hepsi suan önümde – yavrularimla birlikte duvarda yerlerini belirleyib boyama faslina gecmek icin heyecanlaniyorum 😉 gönül dolusu Sevgiler & Selamlar – ALLAH’in selami rahmeti berekti üzerinize olsun, Almanya’dan gönül dolusu SElamlar…

    1. Güzel yorumlarınız ve dualarınız için çok teşekkür ederim, amin inşaallah. Rabbim hayırlı çalışmalarımızı artırsın, rızasına mazhar eylesin. Konu İslam olunca sizin de belirttiğiniz gibi elimden geldiğince ince ve detaycı olmaya çalışıyorum. Bilgimin ve imkanlarımın zekatı olmasını arzu ediyorum. Allah kabul etsin inşaallah. Almanya’ya da selamlar ve sevgiler. Hayırlı Ramazanlar 💝💐

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir