Yazı kategorisi: Mental Aktivite

Sudoku

Harfler ile ilgili çok etkinlik fikri var uygulamayı ve tasarımı bekleyen. Fakat dosyalarımın arasında ailemi ziyaret için Ankara’ya gittiğimde yeğenim Harun ve bizim çocuklar birlikte oynasınlar diye hazırladığım sudokuyu görünce harflere de uygulamak çok güzel olur diye düşündümve öncelik verdim. Tüm alfabeyi renkli sevimli bir hale getirdikten sonra uygun renk çerçeveleriyle sudokuya uyarladım.

İmkanı olanlar çıktı aldıktan sonra lamine edebilir, olmayanlar da kalın koli bantlarıyla kağıdın mukavemetini artırabilirler. Piyasada bulunan çıkartma folyoların şeffaf olanları ile de bu koruyuculuk sağlanabilir. Bir top alırsanız fazlaca etkinlikte kullanabilirsiniz inşaallah.

Sudoku tahtaları üçlü, dörtlü ve beşli.. oynayacağınız sayıya göre harf ve şekilleri yeterli adette çıktı almayı unutmayın..

Arapça harflerin yanı sıra, rakamlar ve resimlerle de aynı etkinliği kullanabilirsiniz..

Resimlerin sonlarındaki kupalar oyunda zafer kazanan minikler için 🙂 İlerleyen günlerde farklı şekillerle de etkinliği zenginleştirmeyi düşünüyorum inşaallah. Takip etmeyi ihmal etmeyin..

Bu arada bugün instagramda sayfa adımın benzeri ve benim logomu kullanarak bir sayfa açılmış olduğunu farkettim. Bir arkadaş da benim yedek hesabım olduğunu sanarak takibe almış. Sayfa sahibini logoyu değiştirmesi için uyardım ama hala cevap gelmedi. @cocuk.islam sayfam dışında instagramda yedek hesabım yoktur. Lütfen dikkate alınız ve taklit sayfaya denk gelirseniz de şikayet ediniz.

PDF İndirme Linki:

Sudoku” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir