Yazı kategorisi: Kartlar

Regaip Kandili Kartı

Çok şükür mubarek aylara erişmek üzereyiz. Her sene yaşadığımız tatlı telaşlardan.. hayırlısıyla üç aylar gelse.. hayırlısıyla Ramazan’a erişsek.. hayırlısıyla Bayram gelse.. derken bir bakmışız ertesi sene yine aynı telaş inşaallah.

Bu hafta Regaip Kandilini idrak edeceğiz nasipse. Bu gün için biraz uğraştırıcı ama bittiğinde yapanların ve hediye edecek olduğunuz kişilerin beğeneceklerini umduğum farklı bir çalışma hazırladım.

Bu kartı daha önce görmüş ve beğenmiş, özel bir gün için uygulamak üzere hafızama almıştım. Twist&Popup Card olarak geçiyor. Şablonlu değil de cetvel ile ölçüp çizilerek yapılıyor aslında ama şablonla çıktı alıp kesmek daha pratik olacağı için resim tasarımı yaparken kartın ölçüleriyle dış ve iç parçalarını da hazırladım.

Bu kartı hazırlamak için dört A4 kağıdına ihtiyaç var. Kart ve iç parçalarını renkli kağıt ile yapmanızı tavsiye ederim, daha gösterişli olacaktır.

Bu parça, kartın ana parçası, bir A4 den iki adet çıkıyor.Eğer varsa renkli kağıda çıktı alın.

Bu da kartın iç parçaları. Eğer kartı renkli kağıda bastırdıysanız bu da aynı renk olmalı.

Bu kartın iç ve dışı için hazırladığım resimler.. boyamaya uygun hazırlamıştım ama dün gece bittiğinde nasıl olacağını merak ettiğim için vakit harcamamak adına boyamadan yapıştırdım.

Bu da kartın iç parçası için küçük mandalalar.. A4 kağıda iki takım sığdı, hazır bastırmışken kağıt ziyan olmasın diye iki sıra ayarladım yani bir dörtlüsü fazlalık 🙂

Şimdi yapılışı ile ilgili fotoğraflara geçelim:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir