Yazı kategorisi: Boyama Sayfaları, Çizelgeler, Mental Aktivite, Ramazan

Ramazan Posteri

Uzun zamandır kontrol edilip paylaşılmayı bekleyen poster çalışmam nihayet yayında inşaallah.

Daha önce benzeri çalışmalar yapmış, bul ve boya başlığı altında dikkat geliştirici ve değerler eğitimi destekli etkinlikler tasarlamıştım. Ama Ramazan için böyle bir poster fikri, takip ettiğim yabancı bir sayfaya (Thelittlebulbul) ait. Gördüğümde çok hoşuma gitti, kendisi ücretle basılmış halini satıyordu (31 Kanada Doları, yaklaşık 200 lira civarı). Fikri kullanıp kendim benzerini Türkçe olarak hazırlamak için iznini aldım, sağ olsun Allah rızası için paylaşacağımı belirttiğim için müsade etti.

Şunu söyleyebilirim, epey oyaladı. Belki kontrol aşaması hazırlık aşamasından daha zordu 🙂 çoluk çocuk defalarca saydık , aman yanlış olmasın, resim avına çıkmış çocuklar şaşırıp da hayal kırıklığına uğramasınlar diye kılı kırk yardık. 500’e yakın ufak birbirine benzer resmi aynı anda saymak.. sizleri de epeyce oyalayacak inşaallah Ramazan boyunca.

Sayım aşamalarından birkaç kare:

Çalışmanın iki farklı poster boyutu var. Birisi 8 parça diğeri 16 parça A4 kağıdından oluşuyor. Benim sayım için kullandığım 8 parçalık poster.

Poster ebatları:

8 parçalık 84cm x 59,4 cm

16 parçalık 1,19 m x 0,84 m

Ramazan ve hilal.. bu kavramlardan kısaca bahsedip Ramazan ayının başlangıcından bayrama kadar ayın hallerinin takibini yaparak aynı zamanda da geriye doğru sayımla her gün bir eksilen sayıda istenen resmi bulup boyayacağız. Saat, balon, hediye, seccade, tesbih, kavanoz, fener, şeker gibi bazı resimler birbirlerinden biraz farklı şekillerde olabilir buna dikkat edin. Ayrıca biraz daha karışıklık ve kalabalık için listede olmayan ufak resimler (kalp, kuş, çiçek, dal gibi) de ekledim.

Allah Ramazanı hakkıyla, sağlık ve huzurla geçirmeyi nasip etsin. Ay boyunca güzel ve eğlenceli bir etkinlik olacağını düşünüyor ve ümit ediyorum 🙂

PDF İndirme Linki:

Deutsch

Ramazan Posteri” için 36 yorum

 1. Çok güzel bir çalışma olmuş.. Emeğinize sağlık… Hayırlı Ramazanlar…

 2. Ellerinize sağlık. Çok emekler harcamışsınız Rabbim mükafatlandırsın sizleri. İnşallah yavrularımız çokça faydalansın.

 3. Allah razı olsun paylaşımlarınıza bayılıyorum gönülden teşekkür ediyor dualarıma katıyorum, kendi çocuklarım, ailem, öğrencilerim hep birlikte mutlulukla kullanıyoruz.. Allahım cenneti ile mükafatlandırsın sizi Çocuklarımın gözlerindeki sevinç gibi güzel, temiz dolu dolu sevinçleriniz olsun inşallah Allah’a emanet olunuz..
  Sevgiler saygılar…

  1. Amin, inşaallah. Ne kadar da güzel dualar. Bunları gördükçe, duydukça daha bir hevesleniyorum gerçekten. Allah hayırlı çalışmalarımızı artırsın, ümmet için faydalı kılsın inşaallah. Çok teşekkür ederim, güzel yorum ve duanız için sağ olun.

 4. emeğinizin karşılığında Allah katında razı olduğu kullarından olun inşaallah.
  apartmandaki çocuklara ramazan hediyesi oldu sayenizde

 5. Ne kadar güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık Allah razı olsun böyle faydalı işler yapanların sayısı artsın inşallah.. hayırlı ramazanlar

 6. Selamun Aleyküm eskiden kapı için bir süs hazırlamıştınız.Bol dua et orucluya iftar ettir gibi şeyler yaziyordu ama bulmadim onu.

 7. çok güzel bir çalışma olmuş,çok teşekkürler.. sadece a4 boyutunda olan hali de var mı acaba rica etsem

 8. Allah razi olsun.boyle buyuk emekle hazirlanan bir calismayi ucretsiz olarak sunmaniz ne biyuk erdem Rabbim ilminizi artirsin insaallah.HAYIRLI RAMAZANLAR

  1. Maksat rıza olunca ne kadar emek versem azdır diye düşünüyorsunuz gerçekten. Çok şükür tamamladım ve beğeni de kazandı. İnşaallah hayırlara vesile olsun.

 9. Allah razı olsun hocam, kendinizden ailenizden zaman ayırarak hazırladığınız her etkinliğin her bir saniyesi için, Rabbim cennette nimetler , dereceler versin. Sadece kendi çocuklarıma değil komşu çocuklarına da hazırladım. Emeklerinize sağlık, Rabbim güç kuvvet versin de yine etkinlikler hazırlayın inşallah:))

  1. Amin, inşaallah. Çok teşekkür ederim. Ne kadar mutlu oldum, pek çok çocuk sevindirmişsiniz, beni de bu sevince dahil etmişsiniz. Allah razı olsun. İşte tüm bunlara değer, hamdolsun 🤲🏻❤️❤️

 10. 16 lik posterde 27 seker yerine 25 olabilir mi sabahtan bu yana o iki şekeri arayan bir minik var şuanda 😂o iki şekeri bulmadan bir yere gitmezmiş 😭

  Cok güzel bir çalışma ALLAH razı olsun.

  1. Merhaba, aynı resimden hazırladığımız için iki posterde de eksik olmaması gerek. Defalarca saydık son halini verip yayınlamadan önce 🤭 bulamamanıza üzüldüm ama sabreder diğer günlerdeki görevleri yaparsanız o sırada saklanmış yaramaz şekerlemecikleri bulabilirsiniz inşaallah 😅🔍

 11. Ne kdar güzel bir hizmet ☺️ her biri ayrı emek ❣️ sırf Allah rızası için için yapılan hiç bir ücret talep etmeden bu ümmetin evlatları için çabalayan güzel yürekli insanlar iyi ki var.. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin.. Yolunuz her daim açık olsun… Rabbim heö bu dünyada hem ahirette razı ve hoşnut olsun inşallah.. Her daim dualardasınız..

  1. Allah razı olsun. Bu dualar ne güzel, hamdolsun. Allah sıratı müstakimden ayırmasın. Razı olduğu amellerimizi artırsın inşaallah. Çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız 🌷

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir