Yazı kategorisi: Boyama Sayfaları, Çizelgeler, Değerler Eğitimi, Pano Materyalleri

Ramazan İçin Hazırlıklar

Ramazan Apartmanı

İki senedir Ramazan ile ilgili etkinlik tasarlayıp paylaşıyorum.İnstagramdan da gelen sorular ve talepler neticesinde bazılarını tekrar hatırlatıp, yeniden gündeme getireyim diye düşündüm.

Bunlardan ilki “Ramazan Apartmanı”. Bloğumun bana kazandırdığı öğretmen arkadaşlardan biri, değerler eğitimi zümresi olarak Ramazan ayına özel 30 günlük etkinlik listesi hazırladıklarını, bu etkinlikleri çocuklara renkli ve ilgi çekici bir şekilde sunmak istediklerini, bu konuda onlara yardımcı olup olamayacağımı sorması sonucu bu etkinliği tasarladım.Her güne bir etkinlik içeren bu apartman renkli ve boyama sayfası şeklinde iki dosya olarak güncelleyerek sayfa sonunda paylaştım.

İftar Duası

Ramazan Günlüğüm” çalışmamda da yazdığım Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in iftar duasını, masada duracak şekilde tasarladım. Bir tarafında Türkçe, diğer tarafında da Arapça aslı yazılı. Biz evde çocuklarla yaptık, çok da güzel oldu, inşaallah sizler de beğenirsiniz. İftar duasına buradan ulaşabilirsiniz.

İftar Duası Arka Tarafı

Küçük yaştaki çocukları da oruç tutmaya teşvik edecek ve Bayramda tüm Ramazan boyunca ne kadar oruç tuttuklarını daha ayrıntılı ortaya koyacak bir oruç çetelesi çalışması..İki sayfa halinde hazırladım. Çizelgelere buradan ulaşabilirsiniz inşaallah.

Her gün bir hadis okuyup boyayarak, derecemizi yavaş yavaş, birer birer bayrama doğru yükselteceğimiz, aynı zamanda Arapça rakamları da öğreten poster ve A4 boyutlarında başka bir etkinlik..güncelleyip pdf olarak sayfa sonunda paylaştım.

 

Hoşgeldin Ramazan yazısı ve diğer süslemelere de buradan ulaşabilirisiniz.

 

Ramazan için ev veya okul süslemelerine uygun başka bir tasarım: “Ramazan Penceresi” ne poster olarak buradan ulaşabilirsiniz.

PDF İndirme Linki:

Ramazan İçin Hazırlıklar” için 11 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir