Yazı kategorisi: Pano Materyalleri, Ramazan

Ramazan Hazırlıkları

Ramazana sayılı günler kaldı. Evleri ve okulları süslemek için hazırlıklar yapılıyor. Bunlara benim de katkım olsun istedim inşaallah.

Aslında kendi evimi süsleyip resim paylaşacaktım ama okulda da faaileyetler olunca henüz eve sıra gelemedi ve daha da geciktirmemek için çalışmaları pdf ye çevirdikten sonra paylaşmaya karar verdim. İnşaallah kullananlar hazırlıklarının fotoğraflarını paylaşırlarsa çok mutlu olurum 🙂

Hoşgeldin Ramazan

Öğretmenlik yaptığım imam hatip lisesinde de Ramazan Sokağı hazırlamaya karar verdik. A5 boyutunda hazırladığım harflerin renkli çıktılarını alarak kartonlara yapıştırdım ama gün içinde yoğunluktan ipe dizmeye sıra gelemedi.

Üç Boyutlu Yıldızlar

Hoşgeldin Ramazan yazısının aralarına, başına ve sonuna yıldızlar asmayı düşündüm. Ama yıldızlar daha gösterişli olsun diye kesip şekil vermek yerine origami tekniğini kullandım. Öğrencilerimle de biraz yaptık. Sizler de yapmak isterseniz, adım adım yapılışını hazırladım.

Yıldızların Yapılışları
Fenerler

Hoşgeldin Ramazan yazısındaki fenerleri büyük ve tek olarak iki boy hazırladım. Bunları da iplerle sarkıtmayı düşünüyorum inşaallah. Hatta bir hocamız büyük fenerleri araya köpük koyup yapıştırarak iki boyutlu yapalım önerisi getirdi, güzel fikir, inşaallah cuma günü okulu süslerken tatbik edeceğiz.

Ramazanda..

Ramazan Günlüğü için hazırladığım ilave sayfanın konuşma balonlarını A4 ebatında büyütüp renkli kağıtlara çıktı aldım. Bunları da “Ramazanda” yazısı etrafına yerleştirip pano hazırlamayı düşünüyorum inşaallah.

Okulumuzun Sahur Davulcusu 🙂

İnternetten bulduğum davulcu resminin davuluna da Hoşgeldin Ramazan yazısı yazıp, 3*4 ebatında 12 A4 sayfalık bir poster yapıp yapıştırdık. Bunu da kalınca bir kartona yapıştırıp sokağımızın bir köşesine yerleştireceğiz inşaallah.

Yine Ramazan Günlüğü için hazırladığım bir sayfanın, panoda değerlendirmek üzere, çıktısını aldım. Ben derse girdiğimde boş dersi olan hoca arkadaşım boyamış sağolsun 🙂

Süslemeleri için cami silueti soranlar olmuştu, onlar için de yazılı ve yazısız olmak üzere iki pdf hazırladım. Umarım işlerine yarar..

PDF İndirme Linki:

 

Ramazan Hazırlıkları” için 34 yorum

 1. Cok tesekkurler hakkinizi helal edin cok guzel paylasimlar yapiyirsunuz ve istifa de ediyoruz

 2. Çok güzel paylaşımlarınız var Allah razi olsun. Sadece bu paylaşımların renksiz halide varsa ekleyebilirmisiniz öğrencilerle boyayarak bu uygulamayı gerçekleştirsek

 3. Ellerinize sağlık Allah razı olsun
  Buradan paylaştıklarınızla evimizi süslüyoruz çocuklarımın çok hoşuna gidiyor
  Çok büyük bir Sevap kazanıyorsunuz

  1. Aleykum selam ve rahmetullah, teşekkür ederim. Biz okulda koridorlarda değerlendirdik çalışmalarımı, diğer arkadaşlar da farklı yazı ve resimler hazırladılar, Ramazan sokağı oluşturduk. Tek bir pano hazırlamadık.

 4. merhaba harflerin yazı karakteri ismini öğrenebilirmiyim? Çok güzel bir çalışma olmuş gerçekten emeğinize sağlık Allah razı olsun.

 5. Hakkınızı helal edin gerçekten çok faydalı oldu çocuklarımla severek hazirladik hepsini🌹🤗

 6. Allah razı olsun ne güzel bir hayra vesile oluyorsunuz. 2 yaşındaki kızımla birlikte Ramazan sevincini evlerimize doldurmanın mimarı oluyorsunuz. Elinize emeğinize sağlık

 7. Selamun aleyküm, Avusturya da Kuran kursu hocasiyim. PDF leriniz burada da kullanılıyor 😊 Allah sizden razı olsun inşallah

  1. Aleyküm selam ve rahmetullah çok sevindim. Sağ olun haberdar ettiğiniz için. Türkiye’den Avusturya’ya selamlar ve sevgiler 💝 Allah sizlerden de razı olsun

 8. Allah Razı Olsun hocam etkinlikleriniz çok güzel elinize emeğinize sağlık

 9. Merhaba. Sayenizde ben okulumuza öğrencilerim de evlerine pano hazırladılar.. panoyla çekimdiğimiz resimlerle bur video yapmıştık. Sizinle paylaşmayı çok isterdim.
  Güzel paylaşım için teşekkürler. Allah razı olsun.

  1. Merhaba. Allah sizden de razı olsun. Ramazan sevincinize ortak olabildiğime çok sevindim. Videoyu mail adresime gönderebilir ya da instagram kullanıyorsanız oradan da paylaşabilirsiniz inşaallah. Çok mutlu olurum. Selamlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir