Yazı kategorisi: Genel

Ramazan Günlüğü 2020

 

Ramazan ayına yaklaşırken, 2018 yılında uzun uğraşlar sonucu hazırladığım ve binlerce indirme ve çoğaltma yapılarak kullanılan “Ramazan Günlüğü” çalışmamı güncelleyip yeniden paylaşıyorum.

Ayrıca büyükler için de bir günlük hazırlıyorum. İnşaallah Ramazandan önce paylaşırım.

Korona endişesiyle evlerimizde kaldığımız bu süreçte çocukların Ramazan ayını daha verimli geçirmesine destek olacağını düşündüğüm günlüğe, kişisel bilgilerini ya da şiir, hikaye, bilmece, masal gibi ne yazmak isterlerse yazabilecekleri bir sayfa ilave ettim. Sayfanın altını hergün belki ufak da olsa bir resim çizerek ileride bakıp bugünleri hatırlayabileceği güzel bir hatıra olur düşüncesiyle boş bıraktım. Sevdiğiniz resimler, çıkartmalar, fotoğraf gibi farklı malzemelerle de günlüğü kişiselleştirebilirsiniz inşaallah.

Ekstra sayfalar okuma yazma bilenlere yönelik. Ama okul öncesi yaş grubu için de ebeveynlerin destekleriyle doldurulup yine güzel bir hatıra olarak saklanabilir inşaallah.

Günlükler renkli (kırmızı ve mavi) ve siyah beyaz kapaklı olmak üzere üç çeşit, 64 sayfa. Ayrıca ek sayfalar olmaksızın “ramazan gunlugu mini” adlı 34 sayfalık dosyalardan dilediğinizi indirebilirsiniz inşaallah.

 

Kırmızı ve mavi kapaklı olanı, renkli yazıcınız yoksa da siyah beyaz kapaklı olanı tercih edebilirsiniz. İç sayfaları boyama ya da çizim yaparak vakit geçirilir ve daha özel olur düşüncesiyle renklendirmedim.

İnşaallah sizlerden gelen günlük örneklerini bloğumda ve sayfalarımda paylaşacağım. Bekliyorum 🙂

PDF İndirme Linki:

Ramazan Günlüğü 2020” için 20 yorum

 1. Allah razı olsun. Ne büyük emek ne büyük hizmet. Kendi çocuklarım henüz küçük olduğu için kullanamasakta sevdikleriniz ile paylaşacağız inşallah faydalanırlar. Çok teşekkür ederiz.

  1. Amin, inşaallah 🤲🏻 çok teşekkür ederim. Allah evlatlarınıza hayırlı, sağlıklı ömür versin siz de kullanın inşaallah. Paylaştığınız ve hayrımda destek olduğunuz için da sağ olun ☺️

  1. İnşaallah. Teşekkür ederim. Allah hayırlı çalışmalarımızı çoğaltsın, işlerinizi kolaylaştırsın. Sağ llun, kullanıyor olmanız beni mutlu etti.

 2. Allah sizden razı olsun.Ne güzel çalışmalar yapıyorsunuz. Rabbim dünya ve ahiret mutluluğu nasip etsin.

 3. Merhaba, cok guzel olmus, cocuklari ilgilendiren gruplarimda paylasiyorum. Sizden bir ricam olacak, gunluk icindeki dua ve hadislerin text halleri bir dokumanda sizde mevcut mudur acaba? Eger varsa ve paylasabilirseniz cok makbule gececek. Allah razi olsun.

  1. Merhaba, beğenmenize sevindim. Günlük için seçerken çok inceledim, çocukların düzeylerine uygun ve anlayabilecekleri seviyede olmalarına gayret ettim inşaallah. Ama direk grafik programda yazdığım için text formatı yok elimde ne yazık ki.

 4. gercekten cok guzeller ve cocuklara goreler. ozenle sectiginiz belli. tuh, neyse saglik olsun, ben tek tek yazayim bari 🙂

 5. Hocam sizin bu günlüyü biz azərbaycanda çap edib çocuklara verə bilərikmi ramazanda faydalana bilərikmi hediyyə olarak parayla durumundan asılı olarak bumu yapa bilərikmi?

  1. Merhaba, Kardeş Azerbaycan’a sevgi ve selamlar.. para ile satmadığı ız müddetçe çocuklara dağıtmak için bastırıp çoğaltabilirsiniz. İnşaallah birkaç gün içinde 2021 tarihine göre güncelleyeceğim tüm günlükleri. Biraz bekleyin isterseniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir