Yazı kategorisi: Çizelgeler, Değerler Eğitimi

Ramazan 2019

Ramazan’a girmeden başladığım bu etkinliği üçüncü gün son haline getirip yayınlayabildim çok şükür. Biz de üç günlük hadisi bugün okuyup boyadık. İnşaallah bundan sonra her gün bir hadis okuyup boyayarak, derecemizi yavaş yavaş, birer birer bayrama doğru yükselteceğiz 🙂

Etkinliği dört A4 sayfasından oluşan bir postere çevirdim. Çocuklar için daha kullanışlı ve görsel açıdan da daha göz doldurucu oldu. Seçtiğim hadislerde çocukların ilgi ve merakını uyandırmayı, ibedet sevgisini aşılamayı, iyilik, doğruluk, yardım gibi kavramları işlemeyi hedefledim. Hadisler için küçük puntoyla kaynak gösterdim.

Etkinliklerime değer verip kullanan, güzel yorumlarıyla destek olan bir hocamızın öğrencilerinin talebi üzerine tek sayfa halini de tekrar elden geçirip, hadisleri mümkün olduğunca okunur hale gelecek şekilde büyütüp pdf ye çevirdim. Hayra vesile olsun inşaallah.

Ramazan içinde birkaç etkinlik düşüncem daha var, inşaallah nasip olur.

PDF İndirme Linki:

Ramazan 2019” için 4 yorum

  1. Hazırlamış olduğunuz Ramazan etkinliklerinizi sınıfta 25 öğrencim ile kullanılıyoruz .Okul panomuzda da sergiliyoruz.Ramazan günlüğünü de günlük ödevlere dahil ederek kullanıyoruz. Allah razı olsun.

  2. Hocam Hanım hayırlı günler en son hazırladığınız ramazan takviminin A4 boyutunda tek parça formatında göndermeniz mümkün mü ?Okul panomuza poster boy astık .Öğrencilerim çok sevdiler .Kendilerine de A4 boyutunda birer tane istiyorlar .

    1. Elbette ekleyeyeim fakat tek sayfada hadislerin puntoları biraz küçük oluyor, yine de okuyabilirler inşaallah. Şimdi pdf yapıp güncelliyorum inşaallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir