Yazı kategorisi: Kartlar

Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun..

https://videopress.com/v/LX8lpYRK?preloadContent=metadata

Mevlid Kandiline sayılı günler kala hazırlıklar hızla devam ediyor inşaallah. Fikir çok ama zaman yeterli olur mu, yetiştirebilir miyim bilemiyorum..

Kasım ayına girmeden kandil ile ilgili kart tasarımı kafamda oluşmuş hatta kalıplarını hazırlayıp çıktı alıp denemiştim. Ama daha vakit var diye düşünerek, salavat boyaması ve pano çalışmalarına öncelik verdim. Dün de hazırladığım kalıpları Arapçası, Arapça okunuşu ve Türkçesi olacak şekilde altı farklı salavat ile güncelledim.

Kalıplar için iki farklı dosya oluşturdum. Farklı renkte hazırlandığında görsel açıdan daha güzel olacaktır inşaallah. Videodaki şekilde hazırlamak istiyorsanız “mevlid kandil kart renk a” dosyası için 3 beyaz kağıt, “mevlid kandil kart renk b” dosyası için de 2 renkli kağıda ihtiyacınız var.

Aşağıdaki üç resim beyaz kağıda çıktı alınacak..

Bu ikisi de renkli kağıda çıktı alıncak..

Çıktıları alıp kenarlardan keserek hazırlıyoruz.

Kesip hazır ettiğimiz kartın parçalarını yazılar içeride kalacak şekilde ortadan ikiye katlıyoruz. Kartları numaralandırdım, yapıştırıken rakamlara dikkat ediyoruz (rakam ve diğer parçanın salavat yazısı üst üste gelecek).

Ve sonuç 🙂

Daha önce hazırladığım farklı iki karta da buradan (kart1) (kart2) ulaşabilirsiniz inşaallah.

PDF İndirme Linki:

Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun..” için 5 yorum

  1. sayfanız dan çok istifade ediyoruz. Allah razı olsun. Muhammed yazılı posterler çok hoşuma gitti kursumuz muhammed yazısıyla şereflendi. o posterin ALLAH yazılı olanını da yapar mısınız?

  2. thank you

    ‫في الاثنين، 4 نوفمبر 2019 في 8:07 م تمت كتابة ما يلي بواسطة ‪Çocuk ve İslam‬‏ :‬

    > Ayşegül Koç posted: ” > https://videopress.com/v/LX8lpYRK?preloadContent=metadata Mevlid > Kandiline sayılı günler kala hazırlıklar hızla devam ediyor inşaallah. > Fikir çok ama zaman yeterli olur mu, yetiştirebilir miyim bilemiyorum.. > Kasım ayına girmeden kandil ile ilgili” >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir