Yazı kategorisi: Boyama Sayfaları, Çizelgeler, Pano Materyalleri

Maskenin Arkasında Kim Var?

Okullar açıldı. Allah sağlıklı, başarılı, huzurlu bir eğitim öğretim yılı nasip etsin, korktuklarımızdan da emin eylesin. İlk günler hem öğrenci hem de öğretmen ve veliler için özeldir. Kimi çocuk heyecan ve mutlulukla okuluna gelirken, kimisi de ailesinden ayrılmanın ve yeni bir ortama girmenin endişesi ile huzursuz olmaktadır. Ama inşaallah ilk günlerde yapılan aktivite ve etkinlikler, anlayışlı yaklaşımlar ile hemen her çocuk alışma sürecini çabuk atlatacak, severek ve isteyerek okuluna gelecektir.

İçinde bulunduğumuz zorlu süreci de göz önünde bulundurarak çocukları biraz olsun neşelendirecek farklı bir tanıma etkinliği hazırladım. Bunun için mümkünse biri renkli olmak üzere üç A4 sayfaya ihtiyaç var.

Üç farklı tiplemeden dilediklerinizin çıktısını alabilirsiniz. Saçlarını çocuklar kendi istedikleri şekilde, belki de kendilerini yansıtacak biçimde farklı renk, tarz ve şekillerde çizip boyamaktan zevk alacaklardır inşaallah.

Siz, önceden maskelerin çıktılarını alıp keserseniz sınıfta işiniz kolaylaşacaktır inşaallah. “Maskenin Arkasında KİM Var?” yazılı kağıdı da mümkünse renkli kağıda bastırın 🙂

Hazırladığım etkinliği paylaşmadan önce çıktı alıp deniyorum. Bu konuda sağ olsun kızım Zeynep ve oğlum Mustafa bana destek oldular. Kızım boyamaları yaptı. Oğlum da video çekiminde konu mankeni oldu:) Bu arada boyamayı baskı sanıp, erkekler için de hazırlasaydınız diye epey mesaj atanlar da vardı 😀

Çocuk resminin olduğu kağıdı, kulağın alt kısmına hizalayarak katlayıp, kestiğiniz maskeyi ağzını kapatacak şekilde yapıştırıyoruz.

Sınıfta ya da evde yaptıklarınızı paylaşmanızı bekliyorum. Birbirinden ilginç tasarımlar çıkacağı şüphesiz inşaallah 🙂

PDF İndirme Linki:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir