Yazı kategorisi: Değerler Eğitimi, Mental Aktivite

Kur’an’da Adı Geçen Hayvanlar Hafıza Kartları

Bu sene İHH Çocuk dergi çıkarıyor. Hatta inşaallah yakında ilk sayısı ile buluşacağız. Dergi için ben de etkinlik üretip tasarladım. Bu sırada da Kur’an’da adı geçen hayvanlar ile ilgili bir çalışma yapmak da nasip oldu. Kartları farklı oyunlarla da kullanmak mümkün. Çocukların hayal güçleri malum, kim bilir ne oyunlar üretirler 🙂

Kartlara kelimelerin Arapça, Türkçe ve İngilizce karşılıklarını da yazdım. İlkokul düzeyindekiler kendileri okuyabilir, okul öncesi ise ailelerinden destek alıp kelimeleri öğrenebilirler inşaallah.

İmkanınız varsa kalın gramajlı bir kağıda çıktı almanız iyi olabilir. Ya da lamine edebilirsiniz. Bunlar zor diyenlere tavsiyem evde birkaç koli bandı bulundurmaları. Çünkü koli bandıyla da laminasyon işlemine benzer bir sağlamlık verebilirsiniz.

Bazı yazıcıların çift taraflı baskı özellikleri var. Sizinki de destekliyorsa işiniz kolay. Ama tek taraflı basıyorsa birkaç işlemle arkalı önlü bastırabilirsiniz. Bu da zor olur derseniz dört sayfa baskı alıp kartlar ve arka yüzlerini birbirine yapıştırıp sonra kesebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Evde oynarken fotoğraflarınızı iletirseniz hikayemde paylaşırım inşaallah. Farklı kullanım fikirlerinizi de hakeza..

PDF İndirme Linki:

Kur’an’da Adı Geçen Hayvanlar Hafıza Kartları” için 2 yorum

 1. Maşallah…
  Ne güzel bir haber…
  Hayırlara vesile olsun inşallah yeni çocuk dergisi.
  Çocuk ve İslam ile bir kez daha gördük ki, uzun süre ısrarle devam eden emekler hiç bir zaman zayii olmuyor. Ne güzel sizin de katkı vermeniz
  Allah daha güzel çalışmalar yapmayı nasib etsin..
  Selam ile

  1. Amin, inşaallah. Güzel yorum ve duanız için çok teşekkür ederim. İnşaallah Allah hayırlı çalışmalarımızı artırsın, maksada nail eylesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir