Kasım Takvimi

Es-salâtu ve’s-selâmu aleyke yâ Resulallah

Es-salâtu ve’s-selâmu aleyke yâ Habîballah

Es-salâtu ve’s-selâmu aleyke yâ Halîlallah

Es-salâtu ve’s-selâmu aleyke yâ Nebîyyallah

Alemlere rahmet olarak gönderilen biricik Peygamberimiz (s.a.v.)’in doğduğu günü barındıran bu ayın teması elbette Mevlid-i Nebî olmalıydı. Her zaman ama özellikle de bu ay içerisinde bolca salavat getirelim, çocuklarımıza, öğrencilerimize ve etrafımıza da bu alışkanlığı kazanmaları için vesile olalım inşaallah.

Çocuklar doğum günü gibi özel günleri kutlamayı çok sever, bu günlerin gelmesini ve bu günleri kutlamayı dört gözle beklerler. Bu ilgilerini değerlendirilerek mevlit kandili ve diğer kandil geceleri Peygamber Efendimizi (s.a.v.) tanıtma fırsatına dönüştürülebilir, bu gibi zaman dilimlerinde çocuklarımıza peygamberimiz için hazırladığımız aktiviteleri yaptırarak, okuma yazma bilenlere mektup ve şiir yazdırılarak, küçük hediyeler vererek onların zihinlerinde Allah Rasulü’ne dair unutulmaz bir iz bırakılabilir inşaallah.

Arapça ve İngilizce olarak da hazır inşaallah..

PDF İndirme Linki:

4-6 Yaş Kur'an Kursu activities for kids boyama cuma Değerler Eğitimi değerler eğitimi etkinlikleri dini eğitim dini materyal ev okulu evokulu evokulu materyalleri güzel ahlak Hadis homeschool iman islam islam for kids islamic coloring pages islamic education islamic education for kids islamic games islamic homeschool islamic homeschooling islamic printables for kids islami evokulu islami eğitim islami çocuk aktiviteleri islam ve çocuk muslim kids okul öncesi okul öncesi değerler eğitimi oyun preschool printables Quran ramazan sünnet Çocuk ve İslam çocuk çocuklara dini eğitim çocuklara etkinlik çocuklara hadisler çocuklar için dini etkinlikler çocuğumla etkinlikler üç aylar