Yazı kategorisi: Genel, Ramazan

Kadir Gecesinde Yapacaklarım

 

 

Rahmen ve Rahim olan Allah’ın adıyla..

Şüphesiz, o Kur’ân’ı Kadir Gecesinde indirdik. Bilir misin, Kadir Gecesi nedir? Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır.

Bir Ramazan daha bitiyor. Kadir Gecesini idrak edeceğiz inşaallah.Hakkıyla idrak edenlere pek çok güzel vaadin olduğu bu mübarek geceyi yakalayıp tavsiye edilen şekilde geçirebilirsek ne mutlu bizlere elhamdulillah.

“Bin ay” seksen üç sene dört aylık bir süreye denk gelmektedir. Geçmişteki salih kimselerin bir ömür boyu kazandıkları manevi mertebeyi bir gece içinde elde etme fırsatıdır. İnşaallah iyi değerlendirelim. Çocuklarımıza da bu gecenin önemini ve yapılacakları anlatarak destek olalım. Camilerin ibadete bir süreliğine kapanmasıyla evlerimizi mescide çevirelim demiştik. İnşaallah bu gece de çocuklarımız ve ailemizle beraber cemaat olalım, birlikte ibadet edelim, dua edelim.

Kadir Gecesinin en önemli özelliği, yüce kitabımız Kur’ân-ı Kerim’in bu gecede ilk olarak dünya semasına indirilmesidir.Kur’an-ı Kerim ile ilgili daha önce hazırladığım etkinliğini de belki kullanmak isterseniz, resmi tıklayıp ilgili yazı ve dosyalara ulaşabilirsiniz..

Çocukların tesbih çekip zikretmelerine teşvik olabilecek boyama sayfalarına resimleri tıklayıp bir göz atabilirsiniz:

Bu gece nasıl dua deceğimizi Hazret-i Âişe (r.a.) vasıtasıyla Peygamberimiz (s.a.v.)’den, öğrenelim:

Dedim ki, ‘Yâ Resulallah, Kadir Gecesine rastlarsam nasıl dua edeyim?’ Resulullah Aleyhissalâtü Vesselam;

Allah’ım, sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle) dersin.’ buyurdu.

Dualarınızı bekliyorum.Allah’a emanet olun..

PDF İndirme Linki:

 

Kadir Gecesinde Yapacaklarım” için 6 yorum

  1. Merhaba, Ayşegül hanım etkinlikleri hazırlarken hangi kaynaklardan yararlaniyorsunuz. Mesela 1 hadisi serif yazdığınız zaman nerden bakıyorsunuz. Paylaşırsanız çok memnun olurum.

    Outlook Mobile’dan gönderildi ________________________________

    1. Merhaba, ele alacağım konuyu aratıyorum, sahih kaynaklardan olan hadisleri alıyorum. Bazen İngilizce bazen Türkçe sitelerden faydalanıyorum. Kaynak vermeyen hadisleri almıyorum, ya da metni almak istiyorsam muhakkak kaynak belirtmiş başka bir yerde buluyorum sonra yazıyorum. Tek bir adres vermem zor bu nedenle. Araştırıp bulmak gerekiyor ☺️

  2. Allah im razi olsun sizden ne buyuk emek var . hepimizin hedefi ayni Rabbim emeklerimizi bosa cikartmasin. Peygamberimize layik ummet olmamizi nasip etsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir