Yazı kategorisi: Boyama Sayfaları, Değerler Eğitimi, Kur'an Dili

Harf Küpleri

Uzun zamandır aklımda olan, hazırlığı biraz uğraştırıcı ama çok fazla etkinlik yapılabilecek güzel bir çalışma ile Kur’an eğitim ve öğretim seferberliğimize bismillah diyelim..

Hazırlık aşamasında instagramda paylaştığım fotoğrafa siyah beyaz veya renkli olması ile ilgili pek çok yorum yapıldı. Hemen hemen eşit talep ve herkesin de kendince makul gerekçesi vardı. Renkli daha dikkat çekici olur diyenler, siyah beyaz olsun klasikten şaşmayalım diyenler, sadelikten yana olanlar, renkli için yüzeylerin çok mürekkep tüketeceğini düşünenler..velhasıl sonuç başa baş olunca, zaten renkli de yapasım varken iki şeklini de hazırladım. Çıktı aldım, denedim ve şimdi de paylaşıyorum 🙂

Küplerde boş kalan yüzeylere hazırlamayı düşündüğüm başka bir etkinlikte kullanacağım harekelerle ilgili ağız şekillerini gösteren emojileri koydum. Bir küpe de harekeleri yerleştirdim. Bunları değerlendirmek hayal gücünüze kalmış. Çok farklı ve eğlenceli etkinlikler yapacağınızı düşünüyorum. Benimle de paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Siyah beyaz olan küpleri çocuklar renklendirebilir, harfleri öğrendikçe diğer küpe geçebilir, boyama yaparken de harflerin başta ortada ve sondaki hallerini kavrarken kendi oyuncağını hazırlama heyecanını yaşayabilirler. Bir harfi örnek olması için kızıma boyattım.

Boyama yapmayı düşünüyorsanız önce boyayıp sonra kesin. Keserken köşe ve kenarları düzgün keserseniz küpleriniz düzgün olur ve kolay şekle girer inşaallah. Ayrıca dışını şeffaf koli bandı ile kaplarsanız tahta kalemi ile hareke yazıp silebilir, tekrar tekrar hareke yazabilirsiniz inşaallah. İmkanı olanlara kalın gramajlı kağıt veya kartona çıktı almalarını öneririm. Klasik 80 gr A4 kullanacaklar ise uzun ömürlü olması için altına karton takviyesi yapabilirler. Kolay gelsin..

PDF İndirme Linki:

Harf Küpleri” için 8 yorum

 1. Allah razı olsun sizden ne mükemmel işler yapıyorsunuz Allah uzun ömürler sağlıklar versin size nice nice Allah yolunda hizmetler nasip etsin Rabbim Allah’a emanet olun ❤️

  1. Amin, inşaallah. Böyle dualar alabilmek ne mutlu çok şükür. Allah hayırlı çalışmalarımızı artırsın inşaallah. Hepimiz Allah’a emanet olalım ❤️

 2. Bu değerli çalışmanız için size en içten teşekkür ederim. Dünya ve ahirette karşılığını alasınız inşaAllah ☘️

   1. Gerçekden mükemmel paylasimlar
    Namaz kosesi hazirlamak istiyorum 3 cocugum icin var mi acaba guzel bir etkinliginiz

    1. Teşekkür ederim. İnşaallah takip çizelgesi ve sertifika gibi hazırlıklar var aklımda. Başka ne olabilir? Sizlerin de fikirleri faydalı olacaktır inşaallah.

 3. Peygamber efendimizin sallallahu aleyhi ve sellem kısa hadisi şeriflerinden boyama kitabı tasarlayabilirsiniz. Çok güzel pdfler var sitenizde. Allah razı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir