Çocuk ve İslam https://cocukveislam.com Çocuklara yönelik özgün tasarımlarla hazırlanan değerler eğitimi, mental aktiviteler, tebrik kartları, çeteleler, ajandalar, vb ücretsiz paylaşımlar.. Tue, 06 Dec 2022 16:57:16 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.1 https://cocukveislam.com/wp-content/uploads/2017/12/cropped-profil-1-32x32.png Çocuk ve İslam https://cocukveislam.com 32 32 Peygamberimi Çok Seviyorum Rozeti Boyama ve İngilizce :) https://cocukveislam.com/peygamberimi-cok-seviyorum-rozeti-boyama-ve-ingilizce/ https://cocukveislam.com/peygamberimi-cok-seviyorum-rozeti-boyama-ve-ingilizce/#respond Thu, 06 Oct 2022 16:53:40 +0000 https://cocukveislam.com/?p=4191 Sizlerin yorumları bana destek olmaya devam ediyor. Bir takipçim “Bu PDF’lerin siyah beyazını yapabilir misiniz? Zira kendileri boyayıp kullanmaya bayılıyorlar.” diye yazmış. Kuzucuklar sever de ben yapmaz mıyım 🙂

Yine bir takipçim de İngilizce olarak kullanmak istediğini, yazıların değiştirilebilir olup olmadığını sordu. Buyurun, İngilizce kullanım için rozetlerimiz..

PDF İndirme Linki:

]]>
https://cocukveislam.com/peygamberimi-cok-seviyorum-rozeti-boyama-ve-ingilizce/feed/ 0
“Peygamberimi Çok Seviyorum” Yaka Rozeti https://cocukveislam.com/peygamberimi-cok-seviyorum-yaka-rozeti/ https://cocukveislam.com/peygamberimi-cok-seviyorum-yaka-rozeti/#respond Tue, 04 Oct 2022 20:25:44 +0000 https://cocukveislam.com/?p=4183

Uzunca bir aradan sonra heyecanla tekrar tasarım yapmaya başladım. Bazen durmak, soluklanmak iyi gelir. İnşaallah üretmeye, hayrımı sürdürmeye devam edebilirim. Allah (C.C) gayret, sebat ve heves nasip eylesin.

Mevlid kandili için yaka rozeti soran bir takipçim (Allah ondan razı olsun), farklı ve pratik ne yapabilirim soruma cevap oldu. Yarın yayınlamayı düşünüyordum. Ama çok şükür işler yolunda gidip dosya hazırlama aşamasında sıkıntı yaşamayınca dersten çıkar çıkmaz (on iki haftadır Klasik Hadis Metinleri okuyup çeviriyoruz. Muhterem hocamız Prof. Dr. Kemalettin Özdemir ile EDURESE Akademi çatısı altında, çevrimiçi derslerimiz çok verimli çok istifadeli geçiyor. Bahsetmesem olmazdı. Hatta bugün dönemin son dersini işledik ve Muvatta’dan seçilmiş hadisleri okuyup bitirdik hamdolsun. Allah (C.C) hayatımıza geçirebilmeyi nasip etsin.) siteme yüklemek için sayfamı açtım.

Her sayfada 9 adet rozet mevcut. Gramaj olarak kalın kağıda çıktı alabilir, lamine ederek sağlamlaştırabilir ya da kartona yapıştırdıktan sonra kesebilirsiniz. Kenarlarındaki kesik çizgiler kesim işinizi kolaylaştıracaktır inşaallah.

Ayrıca panolara da iliştirilebilir düşüncesiyle A4 sayfasında tek bir rozet olacak şekilde de dosya hazırladım. Kolay gelsin ..

PDF İndirme Linki:

]]>
https://cocukveislam.com/peygamberimi-cok-seviyorum-yaka-rozeti/feed/ 0
İftar Daveti Bayrakları ve Diş Kirası Etiketleri https://cocukveislam.com/iftar-daveti-bayraklari-ve-dis-kirasi-etiketleri/ https://cocukveislam.com/iftar-daveti-bayraklari-ve-dis-kirasi-etiketleri/#respond Wed, 13 Apr 2022 18:42:43 +0000 https://cocukveislam.com/?p=4162 İnstagramdan arkadaşım sevgili Behiye Ejder öğrencilerine iftar verecekmiş. “Bana afiş görseli lazım, bir de diş kirası etiketi, sizde var mı?” diye sordu. Yoktu ama inşaallah hazırlayalım dedim.

Hevesle bilgisayar başına geçtim ve bayrakları tamamladım. Hatta instagramda duyurdum bile 🙂 etiketleri hazırlamaya ise ancak bugün fırsat bulabildim.

Ramazan yarılanmak üzere. Allah sağlıkla bayrama eriştirsin. Hem Behiye için hem de iftar verecek tüm kardeşlerimin istifadesine..

Diş kirası etiketlerini de iki farklı şekilde hazırladım. Düz olmasını tercih ettim. Çünkü her ne kadar yuvarlak hatlılar bazen daha zarif dursalar da kesmesi epeyce uğraştırıcı oluyor.

İftarımıza hoş geldiniz bayraklarını A4 kağıda iki harf olacak şekilde ayarladım. Yani ebatı A5 ölçüsünde..

PDF İndirme Linki:

]]>
https://cocukveislam.com/iftar-daveti-bayraklari-ve-dis-kirasi-etiketleri/feed/ 0
Ramazan Çetelesi https://cocukveislam.com/ramazan-cetelesi/ https://cocukveislam.com/ramazan-cetelesi/#respond Fri, 01 Apr 2022 11:16:53 +0000 https://cocukveislam.com/?p=4157 Sosyal medyadaki Ramazanla ilgili paylaşımımın altına yazılan bir yorum üzerine bu çeteleyi hazırladım. Hocamız öğrencilerine Ramazan boyunca namaz, oruç ve Kur’an okuma takibi için bir çetele hazırlamak istediğini ama nasıl yapacağını bilemediğini yazmış. Malum kağıt pahalı, okul imkanlarıyla en uygun şekilde tek sayfaya sığacak ve takibi istenen davranışları içerecek otuz günlük bir çetele nasıl olabilir önce biraz düşündüm. Aklıma bu tasarım geldi. İnşaallah faydalı olur, çocukların da beğenisini kazanır..

PDF İndirme Linki:

]]>
https://cocukveislam.com/ramazan-cetelesi/feed/ 0
Nisan 2022 https://cocukveislam.com/nisan-2022/ https://cocukveislam.com/nisan-2022/#respond Thu, 31 Mar 2022 19:31:52 +0000 https://cocukveislam.com/?p=4146 Ramazan ayına iki gün kaldı. Yapılacaklar çok, zaman az.. Bu yüzden sözü uzatmadan hemen nisan takvimini paylaşalım 🙂

PDF İndirme Linki:

]]>
https://cocukveislam.com/nisan-2022/feed/ 0
Hoş Geldin Ya Şehri Ramazan https://cocukveislam.com/hos-geldin-ya-sehri-ramazan/ https://cocukveislam.com/hos-geldin-ya-sehri-ramazan/#respond Thu, 31 Mar 2022 10:32:36 +0000 https://cocukveislam.com/?p=4140 Dün geç saatlerde instagramda paylaşımımın altına yazılmış bir mesajı farkettim. “Okul panosu için büyük ebatta bir cami resmi düşündüm, hoş geldin ya şehri Ramazan mahyalı bir cami. Ama nereden bulabilirim bilmiyorum. Bir fikriniz var mı?”

Benim çalışmalarımda yoktu. En azından belki bulur iletirim diye bakarken tüm resimlerin paralı olduğunu oldukça da yüksek meblağlarla üyelik gerektiren vektör sitelerinde bulunduğunu farkettim. Araştırırken niyetim destek olmaktı. Madem bu niyetle yola çıktım bir deneyim bakalım yapabilecek miyim derken saatler epey ilerledi ve ortaya bu resim çıktı. Poster haline getirmeye ancak fırsat bulabildim. İnşaallah epeyce kullanan olacaktır diye ümit ediyorum 🙂

PDF İndirme Linki:

]]>
https://cocukveislam.com/hos-geldin-ya-sehri-ramazan/feed/ 0
Ramazan Posteri 2022 https://cocukveislam.com/ramazan-posteri-2022/ https://cocukveislam.com/ramazan-posteri-2022/#respond Wed, 30 Mar 2022 11:06:55 +0000 https://cocukveislam.com/?p=4120 Geçen sene büyük ilgi ve beğeni alan poster çalışmasını, bu sene daha farklı amaçlı ve farklı etkinliklerle uygulanabilecek yeni bir tasarımla hazırladım inşaallah.

Posterde Ramazan ile ilgili kavramlara ait resimler var. Bu kavramlarla ilgili ilerleyen günlerde etkinlikler hazırlayacağım inşaallah. Ayrıca küçük çocuklara yönelik gizli resimleri bul boya etkinliğini de içeriyor.

Posterimizdeki gizli resimler aşağıda, miniklerimiz bakalım bulabilecekler mi? Bu arada dilerseniz ve sabredebilirlerse her gün bir resim buldurup belirli sayıda resim boyatıp Ramazna sonuna kadar oyalayabilirsiniz inşaallah 🙂

Diğer bir etkinlik de posterde dağınık bir şekilde bulunan ufak paraları çocuklarınıza uygun ve beraber belirleyeceğiniz sayıda salavat veya zikir çektikçe boyaması.

Poster hazırlama aşamasında instagramda paylaştığım resimden sonra çok yorum aldım. Biri de ortadaki kısma Ramadan Mubarak yazabilir misiniz idi. Yurt dışında yaşayıp Türkçe bilmeyen çocukların da kullanımına uygun olmuş oldu inşaallah.

Posterler iki ebatta. irisi 8 parça A4, diğeri de 18 parça A4 sayfasından oluşuyor. Dikkatli ve düzgün kesip özeli yapıştırısanız parçalı olduğu belli olmuyor yekpare bir poster gibi görünüyor.

PDF İndirme Linki:

Tek parça isteyen bir arkadaş için:

]]>
https://cocukveislam.com/ramazan-posteri-2022/feed/ 0
Şaban 1443 https://cocukveislam.com/saban-1443/ https://cocukveislam.com/saban-1443/#respond Fri, 04 Mar 2022 18:16:17 +0000 https://cocukveislam.com/?p=4002 Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) benim ayım buyurduğu Şaban ayına girdik. Ramazana gün saymaya da başlamış olduk. Allah (C.C.), bu güzel günlerin hakkını verebilmeyi nasip etsin inşaallah.

PDF İndirme Linki:

]]>
https://cocukveislam.com/saban-1443/feed/ 0
Mart 2022 https://cocukveislam.com/mart-2022/ https://cocukveislam.com/mart-2022/#respond Wed, 02 Mar 2022 08:01:30 +0000 https://cocukveislam.com/?p=3990 Bu sene takvim temamız Kur’an-ı Kerim..Yine temaya uygun bir hadis-i şerif seçtim. İnşaallah Kur’an-ı Kerim’i okuyanlar ve okumaya gayret edenler için şevk verici olacaktır.

PDF İndirme Linki:

]]>
https://cocukveislam.com/mart-2022/feed/ 0
Üç Aylar Duası https://cocukveislam.com/uc-aylar-duasi/ https://cocukveislam.com/uc-aylar-duasi/#respond Thu, 03 Feb 2022 17:48:12 +0000 https://cocukveislam.com/?p=3977 Bir arkadaşın ricası üzerine nasıl yapsam, tarzı ne olsun, rengi ne olsun gibi kısa süreli bir hayal aşamasından sonra bilgisayar başına geçip tasarladığım çerçeveli üç aylar duasını istifadenize sunuyorum.

Dualarınızda yer alabilmek dileğiyle, hayırlı kandiller..

PDF İndirme Linki:

]]>
https://cocukveislam.com/uc-aylar-duasi/feed/ 0