Yazı kategorisi: Mental Aktivite, Ramazan

Dikkat Alıştırmalarına Farklı Bir Yaklaşım

Zihinsel gelişim tıpkı kas gelişimi gibi, zorlama ile gerçekleşmektedir. Dikkat eksikliği ve dikkat toplama güçlüğü gibi hastalıkları da dikkate dayalı zihinsel egzersizler ile aşabiliriz. Oyun formatında tasarlanan eğlenceli egzersizlerle çocuğun dikkat ve konsantrasyonunu artırabiliriz.

 


Okul öncesi yaş grubu ile çalışırken bu egzersizlerin çok faydasını gördüm. Fakat hemen hepsini de yabancı kaynaklardan buluyordum. Özellikle gizli resmi bul etkinliği oldukça eğlenceli ve faydalı bir çalışmaydı. O zamandan beri aklımda hem dikkat geliştirici hem de verdiğimiz dînî eğitime paralel konu ve semboller içeren bir çalışma yapmak vardı. Nihayet “Cuma Sünnetleri” konusunda hazırladığım bu etkinlik ile başlamış oldum. İnşaallah başka konularda da farklı alıştırmalar hazırlayacağım.

Cuma Sunnetleri

 

Sizler de öğrencilerinize veya evde çocuğunuza, küçük birer dedektif olduklarını söyleyerek, görsele gizlenmiş nesneleri bulup boyamalarını isteyebilirsiniz. Gerçekten dikkat ve konsantrasyon gerektiren bir çalışma. Kolay gelsin 😊

 

Cuma Sunnetleri Cozumlu

PDF İndirme Linki: Cuma Sünnetleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir