Dikkat Alıştırmaları

İslamın Şartları Etkinliği

Furkan 74

…“Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle.” (Furkan 74)

Hem eğlenceli hem de dikkati geliştirmek için faydalı olduğunu düşündüğüm, daha önce de cumanın sünnetleri için hazırladığım etkinliğe bir yenisi eklendi : “İslamın Şartlarını Bul ve Boya”. Hayra vesile olması niyazı ile..

Çalışmanın İngilizce ve Arapça versiyonları da mevcut..

Çözümü 🙂

25593577_10156043784909533_537771405_n

 

PDF İndirme Linki:

Islamin Sartlari

Pillars of Islam

اركان الإسلام

 

Dikkat Alıştırmalarına Farklı Bir Yaklaşım

Zihinsel gelişim tıpkı kas gelişimi gibi, zorlama ile gerçekleşmektedir. Dikkat eksikliği ve dikkat toplama güçlüğü gibi hastalıkları da dikkate dayalı zihinsel egzersizler ile aşabiliriz. Oyun formatında tasarlanan eğlenceli egzersizlerle çocuğun dikkat ve konsantrasyonunu artırabiliriz.

Cuma Sunnetleri Foto

Okul öncesi yaş grubu ile çalışırken bu egzersizlerin çok faydasını gördüm. Fakat hemen hepsini de yabancı kaynaklardan buluyordum. Özellikle gizli resmi bul etkinliği oldukça eğlenceli ve faydalı bir çalışmaydı. O zamandan beri aklımda hem dikkat geliştirici hem de verdiğimiz dînî eğitime paralel konu ve semboller içeren bir çalışma yapmak vardı. Nihayet “Cuma Sünnetleri” konusunda hazırladığım bu etkinlik ile başlamış oldum. İnşaallah başka konularda da farklı alıştırmalar hazırlayacağım.

Cuma Sunnetleri

 

Sizler de öğrencilerinize veya evde çocuğunuza, küçük birer dedektif olduklarını söyleyerek, görsele gizlenmiş nesneleri bulup boyamalarını isteyebilirsiniz. Gerçekten dikkat ve konsantrasyon gerektiren bir çalışma. Kolay gelsin 😊

 

Cuma Sunnetleri Cozumlu

PDF İndirme Linki: Cuma Sünnetleri