Yazı kategorisi: Çizelgeler, Değerler Eğitimi, Etkinlikler

Ramazan Günlükleri 2021

Şimdiye kadar belki de binlerce eve giren pek çok çocuğun Ramazan’ı değerlendirmesinde katkısı olan günlükleri yeniden tarih güncellemesiyle paylaşıyorum.

Bu günlüğü geçen sene Bulgaristan Başmüftülüğü benden Bulgarcaya çevirip yayınlama izni alıp basıp dağıtmışlardı. Geçenlerde de sağ olsunlar basılan günlüklerden bana da ulaştırdılar. Hayrın farklı coğrafyalarda farklı dillerle de yayılması çok mutlu ediyor hamdolsun.

İçeriği seçerken çocuklara uygun olmasına, akılda kalıcılığına ve pratiğe geçirilme hususu gibi pek çok konuya dikkat ettim. Çocuk gelişimi eğitimi almanın ve faydalı olabilme gayretinin katkısı oldu çok şükür. İndiren ve kullanan sizlere de bu mübarek ayın verimli değerlendirilmesi konusunda günlüklerin destek olmasını ümit ediyorum.

Günlüklerin içeriği siyah beyaz, renklendirmeye uygun ve kişiselleştirilebilir. Kapaklarını da renkli çıktı alma imkanı olanlara üç farklı kapak rengi ve bir de yine boyamaya uygun siyah beyaz kapak olmak üzere dört farklı şekilde hazırladım.

Ayrıca bir boş sayfayı da dileyenler günlüğün her sayfasının arkasına koyarak ekstra notlar, anılar yazmak, resimler yapıştırmak veya çizmek için kullanabilirler diye dosya olarak paylaşıyorum. Boş sayfaları da 30 adet çıktı alıp günlerin aralarına yerleştirebilir veya arkalı önlü çıktı alabilecek şekilde ayarlayabilir 64 sayfalık Ramazan günlüğü sahibi olabilirsiniz.

Boş Sayfa

PDF İndirme Linki:

Yazar:

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arapça Öğretmenliği mezunuyum. Yine aynı fakültede yüksek lisans yaptım. Yıllar sonra tekrar sınavlara girip Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin önce İlahiyat, daha sonra da Çocuk Gelişimi bölümlerini bitirdim. Çeşitli kurslarda Arapça eğitmenliği, Diyanet İşlerine bağlı 4-6 Yaş Kur'an Kurslarında fahri öğreticilik ve özel okullarda Arapça öğretmenliği yaptım. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Evli ve üç çocuk annesiyim. Grafik tasarım, çocuklar için faaliyetler, dikiş, nakış, yemek, tezhip, ebru, hat gibi hobilerim var.

Ramazan Günlükleri 2021” için 18 yorum

  1. Henüz siteye yüklemedim. Kontrol aşamasında, yüzlerce resim içerdiği ve sayılarının öneminden dolayı tekrar tekrar kontrol etmek gerekiyor. Yakında yüklerim inşaallah.

   Beğen

 1. Maşallah barekAllah size Allah daim etsin..bu işlerde çok emek var ve emeklerinizin karşılığını almak eminim herşeye değerdir..🤗

  Beğen

  1. Amin, inşaallah 🌺 evet çok emek veriyorum ama konu İslam’a hizmet, inşaallah hakkını verebiliyorumdur. Maksat rıza, dünyada da karşımıza çıkıyordur farkında olsak da olmasak da ama Rabbim ahirette ödüllendirir inşaallah

   Beğen

 2. Rabbim razı olsun. Ne kadar istifade ettim. Rabbim size sağlık sıhhat afiyet sifa versin. Ailenizle hayırlı uzun yillariniz olsun.

  Beğen

 3. Değerli hocam ellerinize sağlık çok güzel hazırlamışsınız. Çıktısını alıp bütün öğrencilerime defter şeklinde dağıtacağım inşallah. Onlar için bu ramazanda güzel bir anı olarak yerini alacak inşallah.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s