Yazı kategorisi: Mental Aktivite

Sudoku

Harfler ile ilgili çok etkinlik fikri var uygulamayı ve tasarımı bekleyen. Fakat dosyalarımın arasında ailemi ziyaret için Ankara’ya gittiğimde yeğenim Harun ve bizim çocuklar birlikte oynasınlar diye hazırladığım sudokuyu görünce harflere de uygulamak çok güzel olur diye düşündümve öncelik verdim. Tüm alfabeyi renkli sevimli bir hale getirdikten sonra uygun renk çerçeveleriyle sudokuya uyarladım.

İmkanı olanlar çıktı aldıktan sonra lamine edebilir, olmayanlar da kalın koli bantlarıyla kağıdın mukavemetini artırabilirler. Piyasada bulunan çıkartma folyoların şeffaf olanları ile de bu koruyuculuk sağlanabilir. Bir top alırsanız fazlaca etkinlikte kullanabilirsiniz inşaallah.

Sudoku tahtaları üçlü, dörtlü ve beşli.. oynayacağınız sayıya göre harf ve şekilleri yeterli adette çıktı almayı unutmayın..

Arapça harflerin yanı sıra, rakamlar ve resimlerle de aynı etkinliği kullanabilirsiniz..

Resimlerin sonlarındaki kupalar oyunda zafer kazanan minikler için 🙂 İlerleyen günlerde farklı şekillerle de etkinliği zenginleştirmeyi düşünüyorum inşaallah. Takip etmeyi ihmal etmeyin..

Bu arada bugün instagramda sayfa adımın benzeri ve benim logomu kullanarak bir sayfa açılmış olduğunu farkettim. Bir arkadaş da benim yedek hesabım olduğunu sanarak takibe almış. Sayfa sahibini logoyu değiştirmesi için uyardım ama hala cevap gelmedi. @cocuk.islam sayfam dışında instagramda yedek hesabım yoktur. Lütfen dikkate alınız ve taklit sayfaya denk gelirseniz de şikayet ediniz.

PDF İndirme Linki:

Yazar:

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arapça Öğretmenliği mezunuyum. Yine aynı fakültede yüksek lisans yaptım. Yıllar sonra tekrar sınavlara girip Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin önce İlahiyat, daha sonra da Çocuk Gelişimi bölümlerini bitirdim. Çeşitli kurslarda Arapça eğitmenliği, Diyanet İşlerine bağlı 4-6 Yaş Kur'an Kurslarında fahri öğreticilik ve özel okullarda Arapça öğretmenliği yaptım. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Evli ve üç çocuk annesiyim. Grafik tasarım, çocuklar için faaliyetler, dikiş, nakış, yemek, tezhip, ebru, hat gibi hobilerim var.

Sudoku” için 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s