Yazı kategorisi: Etkinlikler, Pano Materyalleri

Mevlid Kandili Hazırlıkları

Mevlid Kandili hazırlıkları başladı. Konuyla ilgili çok mesaj alıyorum, bu yüzden de şimdiye kadar hazırladığım tüm kandil çalışmalarını bu yazı altında toplayıp ulaşılıp kullanılmasını kolay hale getirmek istedim. İlgili resimlerin altındaki açıklamada bulunan “buradan” kelimesini tıkladığınızda PDF dosyalarının bulunduğu yazıya gideceksiniz. O sayfadan dilediklerinizi indirip kullanabilirsiniz inşaallah.

Kandil kutlaması için gül temalı bayrakları buradan indirebilirsiniz. İngilizce ve Almanca olarak da mevcut..

Öğrencilerinizin dilinden Peygamberimize (s.a.v.) duydukları sevgiyi, hakkında bildiklerini birer cümle ile yazıp panoya tutturabileceğiniz mini kağıtlara da yine buradan ulaşabilirsiniz.

Muhammed (s.a.v) yazılı pano ortasına koyulabilecek büyük bir poster tasarladım. Farklı renkte zeminler kullandım. Posterler 8 parça A4 kağıdından oluşmakta. A4 ebatı da mevcut. Buradan indiebilirsiniz.

Kart 1
Kart 2

Kart 1’in PDF dosyasına buradan, kart 2’ninkine de buradan ulaşabilirsiniz.

Boyama sayfasını buradan indirebilirsiniz.

Salavat Köyü
Canım Peygamberime (s.a.v.) Hediye

Salavât alışkanlığı kazandırmak için çocuklara teşvik edici bir etkinlik “Salavat Köyü” çalışmasına buradan, “Canım Peygamberime (s.a.v.) Hediye” çalışmasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Kandile çok az vakit kaldı ama aklınızda olup da uygulama fırsatı veya imkanı bulamadığınız fikirleri mesaj ya da mektup ile iletebilirseniz sizler için tasarlayıp herkesin kullanımına sunabilirim inşaallah. Bir sonraki yazımda da daha önce takvimler için tasarladığım mevlid konulu boyamaları A4 boyutunda hazırlayıp paylaşacağım inşaallah.

Yazar:

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arapça Öğretmenliği mezunuyum. Yine aynı fakültede yüksek lisans yaptım. Yıllar sonra tekrar sınavlara girip Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin önce İlahiyat, daha sonra da Çocuk Gelişimi bölümlerini bitirdim. Çeşitli kurslarda Arapça eğitmenliği, Diyanet İşlerine bağlı 4-6 Yaş Kur'an Kurslarında fahri öğreticilik ve özel okullarda Arapça öğretmenliği yaptım. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Evli ve üç çocuk annesiyim. Grafik tasarım, çocuklar için faaliyetler, dikiş, nakış, yemek, tezhip, ebru, hat gibi hobilerim var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s