Yazı kategorisi: Çizelgeler, Değerler Eğitimi

Ramazan 2019

Ramazan’a girmeden başladığım bu etkinliği üçüncü gün son haline getirip yayınlayabildim çok şükür. Biz de üç günlük hadisi bugün okuyup boyadık. İnşaallah bundan sonra her gün bir hadis okuyup boyayarak, derecemizi yavaş yavaş, birer birer bayrama doğru yükselteceğiz 🙂

Etkinliği dört A4 sayfasından oluşan bir postere çevirdim. Çocuklar için daha kullanışlı ve görsel açıdan da daha göz doldurucu oldu. Seçtiğim hadislerde çocukların ilgi ve merakını uyandırmayı, ibedet sevgisini aşılamayı, iyilik, doğruluk, yardım gibi kavramları işlemeyi hedefledim. Hadisler için küçük puntoyla kaynak gösterdim.

Etkinliklerime değer verip kullanan, güzel yorumlarıyla destek olan bir hocamızın öğrencilerinin talebi üzerine tek sayfa halini de tekrar elden geçirip, hadisleri mümkün olduğunca okunur hale gelecek şekilde büyütüp pdf ye çevirdim. Hayra vesile olsun inşaallah.

Ramazan içinde birkaç etkinlik düşüncem daha var, inşaallah nasip olur.

PDF İndirme Linki:

Yazar:

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arapça Öğretmenliği mezunuyum. Yine aynı fakültede yüksek lisans yaptım. Yıllar sonra tekrar sınavlara girip Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin önce İlahiyat, daha sonra da Çocuk Gelişimi bölümlerini bitirdim. Çeşitli kurslarda Arapça eğitmenliği, Diyanet İşlerine bağlı 4-6 Yaş Kur'an Kurslarında fahri öğreticilik ve özel okullarda Arapça öğretmenliği yaptım. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Evli ve üç çocuk annesiyim. Grafik tasarım, çocuklar için faaliyetler, dikiş, nakış, yemek, tezhip, ebru, hat gibi hobilerim var.

Ramazan 2019” için 4 yorum

  1. Hazırlamış olduğunuz Ramazan etkinliklerinizi sınıfta 25 öğrencim ile kullanılıyoruz .Okul panomuzda da sergiliyoruz.Ramazan günlüğünü de günlük ödevlere dahil ederek kullanıyoruz. Allah razı olsun.

    Liked by 1 kişi

  2. Hocam Hanım hayırlı günler en son hazırladığınız ramazan takviminin A4 boyutunda tek parça formatında göndermeniz mümkün mü ?Okul panomuza poster boy astık .Öğrencilerim çok sevdiler .Kendilerine de A4 boyutunda birer tane istiyorlar .

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s