Yazı kategorisi: Kartlar

Berat Kandili Kartı

Ramazan hazılıkları devam ederken yaklaşan Berat Kandili için farklı bir kart tasarımı daha paylaşıyorum. Kart için biri renkli diğeri siyah beyaz farklı iki desen hazırladım.

Renkli Baskıya Uygun

Renkli kağıtlara çıktı alabilir ya da beyaz kağıda bastırıp boyama yapabilirsiniz.
A4 e çıktı alıyoruz
Kenarları kesip hazırlıyoruz.

Büyük parçayı önce ikiye katlıyoruz. Daha sonra sadece bir parçasını tekrar ikiye katlıyoruz. Küçük yazılı parçaları da çizgilerden katlayıp “Berat Kandilimiz Mübarek Olsun” yazısının olduğu kısmın yaklaşık üst yarısına yapıştırıcı sürüp büyük parçayı ortalayıp yapıştırıyoruz. Fotoğraflara ve videoya baktığınızda kartın mantığını anlayacaksınızdır inşaallah. Sonra dua yazılı parçanın arkasına da yapıştırıcı sürüp kartın tamamı katlandığında nereye denk geliyorsa oraya sabitliyoruz.

Hayırlı kandiller. Dualarınızda beni de unutmayın inşaallah 🙂

PDF İndirme Linki:

 

video-1555441483

Yazar:

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arapça Öğretmenliği mezunuyum. Yine aynı fakültede yüksek lisans yaptım. Yıllar sonra tekrar sınavlara girip Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin önce İlahiyat, daha sonra da Çocuk Gelişimi bölümlerini bitirdim. Çeşitli kurslarda Arapça eğitmenliği, Diyanet İşlerine bağlı 4-6 Yaş Kur'an Kurslarında fahri öğreticilik ve özel okullarda Arapça öğretmenliği yaptım. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Evli ve üç çocuk annesiyim. Grafik tasarım, çocuklar için faaliyetler, dikiş, nakış, yemek, tezhip, ebru, hat gibi hobilerim var.

Berat Kandili Kartı” için 10 yorum

  1. Yeni görüyorum ben mailinizi 🙂 Çok teşekkür ediyorum. Çok naziksiniz. Allah hayrinizi kabul etsin. Hayırlı kandiller şimdiden 🌹💐

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s