Yazı kategorisi: Kartlar

Regaip Kandili Kartı

Çok şükür mubarek aylara erişmek üzereyiz. Her sene yaşadığımız tatlı telaşlardan.. hayırlısıyla üç aylar gelse.. hayırlısıyla Ramazan’a erişsek.. hayırlısıyla Bayram gelse.. derken bir bakmışız ertesi sene yine aynı telaş inşaallah.

Bu hafta Regaip Kandilini idrak edeceğiz nasipse. Bu gün için biraz uğraştırıcı ama bittiğinde yapanların ve hediye edecek olduğunuz kişilerin beğeneceklerini umduğum farklı bir çalışma hazırladım.

Bu kartı daha önce görmüş ve beğenmiş, özel bir gün için uygulamak üzere hafızama almıştım. Twist&Popup Card olarak geçiyor. Şablonlu değil de cetvel ile ölçüp çizilerek yapılıyor aslında ama şablonla çıktı alıp kesmek daha pratik olacağı için resim tasarımı yaparken kartın ölçüleriyle dış ve iç parçalarını da hazırladım.

Bu kartı hazırlamak için dört A4 kağıdına ihtiyaç var. Kart ve iç parçalarını renkli kağıt ile yapmanızı tavsiye ederim, daha gösterişli olacaktır.

Bu parça, kartın ana parçası, bir A4 den iki adet çıkıyor.Eğer varsa renkli kağıda çıktı alın.

Bu da kartın iç parçaları. Eğer kartı renkli kağıda bastırdıysanız bu da aynı renk olmalı.

Bu kartın iç ve dışı için hazırladığım resimler.. boyamaya uygun hazırlamıştım ama dün gece bittiğinde nasıl olacağını merak ettiğim için vakit harcamamak adına boyamadan yapıştırdım.

Bu da kartın iç parçası için küçük mandalalar.. A4 kağıda iki takım sığdı, hazır bastırmışken kağıt ziyan olmasın diye iki sıra ayarladım yani bir dörtlüsü fazlalık 🙂

Şimdi yapılışı ile ilgili fotoğraflara geçelim:

 

Yazar:

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arapça Öğretmenliği mezunuyum. Yine aynı fakültede yüksek lisans yaptım. Yıllar sonra tekrar sınavlara girip Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin önce İlahiyat, daha sonra da Çocuk Gelişimi bölümlerini bitirdim. Çeşitli kurslarda Arapça eğitmenliği, Diyanet İşlerine bağlı 4-6 Yaş Kur'an Kurslarında fahri öğreticilik ve özel okullarda Arapça öğretmenliği yaptım. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Evli ve üç çocuk annesiyim. Grafik tasarım, çocuklar için faaliyetler, dikiş, nakış, yemek, tezhip, ebru, hat gibi hobilerim var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s