Yazı kategorisi: Boyama Sayfaları, Değerler Eğitimi

Su İçme Adabı

“Şefkat ve merhametiyle bize tatlı ve lezzetli su içiren, işlediğimiz günahlar sebebiyle suyumuzu acılaştırıp, tuzlu kılmayan Rabbimize hamd olsun!”

Belki de ilk öğrettiğimiz adaplardandır “Su İçme Adabı”. Bu konada hazırlanmış pek çok da etkinlik bulunmakta. Bunların içinde bir de bizim etkinliğimiz olsun 🙂

 

 

Kızlar için olanı da var..

28310089_10156214517639533_576237030_o

Su Icme Adabi Erkek

 

Su Icme Adabi Kiz

 

PDF İndirme Linki:

Su Icme Adabi Erkek

Su Icme Adabi Kiz

Yazar:

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arapça Öğretmenliği mezunuyum. Yine aynı fakültede yüksek lisans yaptım. Yıllar sonra tekrar sınavlara girip Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin önce İlahiyat, daha sonra da Çocuk Gelişimi bölümlerini bitirdim. Çeşitli kurslarda Arapça eğitmenliği, Diyanet İşlerine bağlı 4-6 Yaş Kur'an Kurslarında fahri öğreticilik ve özel okullarda Arapça öğretmenliği yaptım. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Evli ve üç çocuk annesiyim. Grafik tasarım, çocuklar için faaliyetler, dikiş, nakış, yemek, tezhip, ebru, hat gibi hobilerim var.

Su İçme Adabı” için 2 yorum

  1. duaları ( elhamdülillah ) âdâb açısından sandalye ve ayak altına gelen yere yazmanıza şaşırdım. hürmet açısından daha dikkatli olabilirsiniz. bu da emeğinizi bereketlendirir.

    Beğen

    1. Hassasiyetiniz için sağ olun. Su içtikten sonra anlamına gelmesi için besmeleyi resmin başına, hamdı da resmin sonuna koydum. Sandalye altı olarak değil de resim olarak baktım tasarlarken. Yine de böyle hassas yorumlar mutlu ediyor. Teşekkür ederim.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s