Yazı kategorisi: 2018

Şubat Takvimi.. Tema: Afrin

“O halde, dünya hayatını ahiret hayatı karşılığında satanlar, Allah yolunda savaşsınlar. Kim Allah yolunda savaşır da öldürülür veya galip gelirse, biz ona büyük bir mükafat vereceğiz.” (Nisa, 74)

 

Şubat takvimi için tema olarak Afrin’i seçtim. Afrin hakkında oğlum Ahmet’in kaleminden dökülenler:

Kahraman Mehmetçik, ezanımızı dindirmeye, bayrağımızı kirli ayaklar altında çiğnemeye yemin eden aşağılık teröristlere karşı büyük bir cihat hareketi başlattı. Muzaffer askerimiz, kendi canından vazgeçip üzerlerinde yeşil kefenler olduğu halde kutlu şehadet yolunda yürümekteler. Ülkemizin şerefli muhafızları, mazluma Yunus olmasını da, zalime Yavuz olmasını da bilir Allah’ın izniyle. Yüce Rabbimiz, teröristlere el-Kahhar adıyla kahretsin, kahraman Mehmetçiğe yardım etsin. Müslümanları ve ülkemizi kıyamete kadar muzaffer eylesin. Amin..

İşte bu ayın takvimi:

Harun, Zeynep ve Mustafa iş başındalar ☺️

Ve sonuç:

PDF İndirme Linki:

Subat 1

Subat 2

Subat 3

Yazar:

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arapça Öğretmenliği mezunuyum. Yine aynı fakültede yüksek lisans yaptım. Yıllar sonra tekrar sınavlara girip Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin önce İlahiyat, daha sonra da Çocuk Gelişimi bölümlerini bitirdim. Çeşitli kurslarda Arapça eğitmenliği, Diyanet İşlerine bağlı 4-6 Yaş Kur'an Kurslarında fahri öğreticilik ve özel okullarda Arapça öğretmenliği yaptım. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Evli ve üç çocuk annesiyim. Grafik tasarım, çocuklar için faaliyetler, dikiş, nakış, yemek, tezhip, ebru, hat gibi hobilerim var.

Şubat Takvimi.. Tema: Afrin” için 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s