Yazı kategorisi: Mental Aktivite

Dikkat Alıştırmalarına Farklı Bir Yaklaşım

Zihinsel gelişim tıpkı kas gelişimi gibi, zorlama ile gerçekleşmektedir. Dikkat eksikliği ve dikkat toplama güçlüğü gibi hastalıkları da dikkate dayalı zihinsel egzersizler ile aşabiliriz. Oyun formatında tasarlanan eğlenceli egzersizlerle çocuğun dikkat ve konsantrasyonunu artırabiliriz.

 


Okul öncesi yaş grubu ile çalışırken bu egzersizlerin çok faydasını gördüm. Fakat hemen hepsini de yabancı kaynaklardan buluyordum. Özellikle gizli resmi bul etkinliği oldukça eğlenceli ve faydalı bir çalışmaydı. O zamandan beri aklımda hem dikkat geliştirici hem de verdiğimiz dînî eğitime paralel konu ve semboller içeren bir çalışma yapmak vardı. Nihayet “Cuma Sünnetleri” konusunda hazırladığım bu etkinlik ile başlamış oldum. İnşaallah başka konularda da farklı alıştırmalar hazırlayacağım.

Cuma Sunnetleri

 

Sizler de öğrencilerinize veya evde çocuğunuza, küçük birer dedektif olduklarını söyleyerek, görsele gizlenmiş nesneleri bulup boyamalarını isteyebilirsiniz. Gerçekten dikkat ve konsantrasyon gerektiren bir çalışma. Kolay gelsin 😊

 

Cuma Sunnetleri Cozumlu

PDF İndirme Linki: Cuma Sünnetleri

 

Yazar:

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arapça Öğretmenliği mezunuyum. Yine aynı fakültede yüksek lisans yaptım. Yıllar sonra tekrar sınavlara girip Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin önce İlahiyat, daha sonra da Çocuk Gelişimi bölümlerini bitirdim. Çeşitli kurslarda Arapça eğitmenliği, Diyanet İşlerine bağlı 4-6 Yaş Kur'an Kurslarında fahri öğreticilik ve özel okullarda Arapça öğretmenliği yaptım. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Evli ve üç çocuk annesiyim. Grafik tasarım, çocuklar için faaliyetler, dikiş, nakış, yemek, tezhip, ebru, hat gibi hobilerim var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s